wtorek, 18 listopada 2014

Metoda foliowa, czyli jak bezproblemowo zmyć trudny lakier

Tym razem zapraszam na mały poradnik jak zmyć trudny lakier (bądź po prostu ciemniejsze kolory). Wiem, że w sieci tego pełno, ale przygotowałam i swoją wersję ;) Metoda foliowa nadaje się idealnie do piaskowych lakierów, topów z drobinkami czy lakierów, które farbują skórki. Od kiedy używam tej metody nie mam problemów ze zmywaniem. Być może wydaje się praco- i czasochłonna, ale przy wprawie i praktyce zajmuje mniej czasu niż przykładowo uparte ścieranie piaskowego lakieru z paznokcia standardowym sposobem ;) A więc do dzieła :)

Na początek przygotowuję "narzędzia". Potrzebujemy 2,5 wacika (połówkę zostawiam na następny raz, bądź domycie zabrudzeń w razie potrzeby), zmywacz i folię aluminiową. Waciki tnę na "ćwiartki" (dzięki temu mam 10 małych wacików idealnych wielkością na jeden paznokieć każdy), a grubszy pasek folii z rolki (pasek szerokości około 10cm) przecinam na 5 kawałków (tak, aby wyszły prostokąty o wymiarach ok. 10cmx4cm).


Biorę jeden mały wacik, nalewam na niego zmywacz. Bardzo lubię zmywacz bebeauty z Biedronki. Obecnie posiadam różowy, widoczny na zdjęciach, jednak bardziej byłam zadowolona z zielonego (niestety nie było go ostatnio w sklepie:( )


Przykładam wacik do paznokcia


Owijam folią. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale ja zawsze zawijam błyszczącą stroną do paznokcia.


Tak robię z pozostałymi 4 paznokciami. Drugą dłoń robię na drugą turę. W tym stanie trzymam około 3-5min.


Ściągam folię tak, aby wacik został na paznokciu. Mocno dociskając wacik ściągam go z paznokcia razem z lakierem. Ewentualnie doczyszczam pozostałości drugą stroną wacika.

 I oto efekt :)


Świetnie, jak na kolor fuksji, prawda? :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz